Det moderne hotel ligger i det historiske centrum af Rendsburg i Slesvig-Holstein og byder på dejlige omgivelser. Det er samtidig et godt udgangspunkt for de mange oplevelser som venter i Rendsburg og omegn der gemmer på alt fra slotte og historiske byer til anderledes og spændende museer samt kulturarrangementer.
Det moderne ONNO Hotel by Norman ligger ikke langt fra byparken i Rendsburg og kan byde på en super morgenbuffet med masser at vælge imellem. Start dagen med fyldt mave og masser af energi til de mange oplevelser som venter.
Fra hotellet er der kun en lille gåtur til det historiske Bamberger Haus og Jüdisches Museum. Banegården i Rendsburg ligger også kun en kort gåtur fra hotellet. Har I elbil er der en elektrisk billader lige rundt om hjørnet og hotellet tilbyder også gratis WiFi.
ONNO Hotel by Norman har dejlige og moderne indrettede værelser med kabel-TV og skrivebord. De har alle eget badeværelse med miljøvenlige toiletartikler samt hårtørrer, så slipper I for at den fylder i bagagen på bilferien. I kan vælge mellem flere værelsestyper på ONNO Hotel by Norman, alt efter hvor mange, I er kommet afsted. Der er også fire-personers lejligheder samt Deluxe dobbeltværelser, dobbeltværelser samt enkeltværelser.
Se flere billeder
Bliver nogle restriktioner mod forventning genindført gør vi opmærksom på at hotellernes drift og faciliteter kan blive tilpasset i overensstemmelse hermed.
© Copyright. Materialet må ikke gengives uden skriftlig tilladelse.