Henie-Onstad Kunstsenter

Henie Onstad Kunstcenter er et livligt museum, hvor der hele tiden foregår et eller andet. Siden åbningen i 1961 har stedet gjort sig bemærket ved først og fremmest at have godt fat i kunstentusiasterne, og dernæst ved at huse en række interessante udstillinger med kunstnere som Yayoi Kusama.

Der er også en restaurant på Henie-Onstad Kunstsenter, og her kan der bestilles en større middag eller en simpel frokost. Restaurant Wave & Moi Høvikodden serverer internationale à la carte-menuer i skønne omgivelser. Læg vejen forbi dette dejlige sted, når I er på sommerferie eller weekendophold i området.

Læs mere ...
1
ophold fundet
0
aktive filtre
Kopier link til søgeresultat
Optimer din søgning 
Sorter din søgning 
Vis hoteller på kort
De viste priser er pr. person i dobbeltværelse. Tillæg for enkeltværelser og børnerabat vises i bookingprocessen

For vores yderst solide økonomi og kreditværdighed, har vi igen modtaget den prestigefyldte AAA-rating af Bisnode, Dun & Bradstreet.

· Rejsearrangør: Risskov Autoferien AG
· Prisen er pr. person i dbl. vær.
· Minimum inkl. slutrengøring
· Ekspeditionsgebyr ved telefonbestilling kr. 100,- og ved onlinebestilling kr. 85,-
· Spar ift. hotellets egen pris

Modtager du vores tilbudsmail?

Bliv løbende opdateret med vores gode tilbud, rabatter og kampagner - leveret direkte i din indbakke

Kontakt os
Tel: 70 22 77 17
Email: info@risskov-bilferie.dk

Vores åbningstider er:
Mandag - fredag 9-17
Lørdag - søndag 10-15

© Copyright.   Materialet må ikke gengives uden skriftlig tilladelse.